Tchýně | STORY

15.12.2017

Máte husí kůži z toho, že u Vás bude tchýně na štědrovečerní večeři nebo snad, nedej Bože, bude chtít přespat? A už máte připraveno, co jí budete podstrojovat nebo čím jí ukážete, jak jste vzorná manželka a zasloužíte si jejího syna?

Tenhle rok jsem na tom opravdu na štíru. Ač máme ozdobený stromeček už od začátku prosince, hvězdy v oknech i tam kde nemají být (Ella se přičinila), mezi těmi vánočními besídkami ve školce a doháněním restů jsem ještě nestihla napéct, o vánočním gruntování nemluvě a dárky řeším. Navíc má tchýně přijede na celý týden a vezme s sebou pro jistotu svou sestru. Tchýni mám ráda, její sestru také, ale nějak se vždy cítím nesvá, že mi kritickým okem ohodnotí stav naší domácnosti, nehledě na komenty, jak se mi výborně povedlo cukroví, večeře a podobně. Je to vždy završující test mých nervů na konci roku, protože to nejsou jen dvě hodiny úsměvů a tradá, nýbrž konstantní přemáhání se k nadlidskému výkonu a štědrému pohoštění.

Tento rok jsem se rozhodla, že to nebudu řešit, že prostě upeču, když to stihnu, vygruntuju, když na to zbyde čas a rozhodně nebudu vymýšlet nějakou novou recepturu, kterou bych se mohla tchýni pochlubit a nepřímo tak celé naší famílii z druhé strany. O překvapení na štědrovečerním stole v podobě nalepené koruny pod talířem nebo zalepených skořápkách od ořechů s přáním nemluvě.

V tento moment se mi tomu opravdu chce věřit, že tento rok prostě vynechám...jenže to by mi musel kalendář lhát, aby se mi nevyšroubovaly nervy do závratných obrátek a já na poslední chvíli nenasedla na vysavač, koště a jim podobné a nezačala poletovat po domácnosti s hrůzou, že teď už se mi to cukroví muselo připálit, zrovna v momentě, kdy děti uklizenou část bytu mění v chaos a zároveň v ráj pro domácí hmyz.

Co bychom ale neudělaly pro své milované manžely, že?

Jste na tom týden před Vánocemi podobně?