Pro malé umělce | INSPIRACE/RECENZE

22.01.2018

Přemýšlíte, co s dětmi o šedých, zimních podvečerech dělat? Máte doma děti, které rády tvoří nebo jsou podobně kreativní? Právě pro ty z Vás mám dnes příspěvek, jak z dítěte udělat malého umělce za pomoci fólie, nalepování a dodat mu tím radost i sebevědomí.

Tato inspirace pramení z dětského kitu, který obsahuje předtištěná zvířátka a barevné fólie. Princip je velice jednoduchý. Každé předtištěné zvířátko lze postupně oloupat, kdy při každém sloupnutí odkryjete lepící část obrázku, na kterou přilepíte fólii vybrané barvy, pěkně na fólii zatlačíte a sloupnete. Barva z fólie zůstane přilepená na obrázku. Vytvoříte tak krásné obrázky, které s většími dětmi rozhodně budou na zarámování.

Honzík chtěl rozzářit slona, tak se podívejte (viz foto), jak se mu to povedlo. Ella trvala na velrybě, kterou jsme s ní tvořili všichni dohromady a z které měla ohromnou radost. Kit je určený pro děti od 3-8 let. U menších dětí dávejte pozor na malé částice z odlepených částí obrázku, vše by mělo probíhat za Vaší asistence.

Balení obsahuje 10 zvířátkových projektů, menší i větší velikosti, zmíněné fólie a tyčku, kterou můžete použít na odlepování malých částí obrázku. CE značkou o nezávadnosti.


Co s dítětem trénujete?

  • dětskou šikovnost, jemnou motoriku, je zapotřebí šikovných prstíků
  • představivost při volbě barev
  • kreativní myšlení a individuální vyjádření
  • radost z tvoření a z úžasného výsledku, které dítěti dodá sebevědomí a nadšení pro další tvoření (Honzík chtěl druhý den dělat další obrázek)

Kde tento kit koupit?

Po delším hledání vidím, že to může být trochu problém. Tento kit je z Early Learning Centra (ELC.com), a je k dnešnímu dni vyprodán. Nicméně mají podobný zde. Ten bych ale zkusila až opravdu od 3 let, kvůli malým částicím. Do ČR Vám jiný obdobný kit zašlou i z britské firmy Galt Toys (jedné z nejstarších hračkářských firem ve Velké Británii). Najdete i na Amazonu (klikněte si na obrázky). Obdobné fólie jistě koupíte i s lepícím papírem (nebo oboustranou lepící páskou) v některém z obchodů s kreativním duchem a výtvarnými potřebami. Pokud podobný kit neseženete, můžete zapojit svou tvořivost a třeba jen tuto techniku zakombinovat do oblíbené výtvarné činnosti dítěte. Tyto třpitivé fólie dětský výtvor rozhodně rozzáří.


Líbí se Vám? Máte tip, kde takový kit koupit u nás?