Luxusní bačkůrky od firmy bisgaard | RECENZE

28.12.2017

Nožička nám opět poporostla, a tak přišla na řadu koupě nových bačkůrek. Rozhodla jsem se pro dánskou firmu bisgaard, o které jsem se již zmiňovala v mých minulých příspěvcích. Důvod, proč jsem se pro tyto bačkůrky rozhodla? Má dcera Ella už jednou podobné bačkůrky měla a přesvědčilo mne jejich lehkost a rychlé nazouvání. Důležitým faktorem bylo a je i to, že po dvouměsíčním použití,  bačkůrky nejevily známky extrémního opotřebování ani žádných deformací, které by snad daly důvod k reklamaci.

Tato firma je mi navíc sympatická ve své filozofii, jak přístupují k přírodě i k lidem, kteří pro firmu pracují. Firma bisgaard stojí za povšimnutí i proto, že je jedním zářivým příkladem, jak se z zěny na mateřské stane úspěšná podnikatelka. Story bisgaard firmy, což je mimochodem majitelčino dívčí příjmení, je opravdu jako vystřižená ze žurnálu o silných ženách. Marianne Bisgaard vlastnila tři obchody s botičkami, ale měla sen, že by je chtěla jednou sama designovat. To by samozřejmě stálo hondě času a nebyl by nikdo, kdo by firmu zodpovědně vedl. Navíc muž Marianne si přál třetí dítě. Takže napadá Vás, jak tohle Marianne vyřešila? Řekla prostě Henrikovi, jejímu muži, že pokud chce třetí dítě, tak se vzdá jeho pozice manažera u jiné firmy a pomůže jí s marketingem a vedením její firmy. Pak klidně mohou mít třetí dítě. A světe div se, Henrik souhlasil. V roce 2005 se sen Marianne začal plnit. Dnes se jedná o jednu z nejznámějších firem v Evropě a ve světě, která se specializuje na dětské botičky. Cílem není jen hezký vzhled, ale funkčnost a hlavně výborný střih, který dětem sedí. Proto mne tahle firma moc baví. Marianne, matka tří dětí jistě ví, co taková malá křehká nožička potřebuje. Není tedy divu, že má zkušenost s dánskou značkou bisgaard je nadprůměrná.

Jak si tedy vedou luxusní bačkůrky od této firmy?


Balení

Krabice bačkůrek je z recyklovaného papíru, je jednoduchá, s nápisem bisgaard. Tento styl je pro tuto firmu typický, dalo by se říci, nevtíravá elegance. Na spodu krabice je adresa, kde firma v Dánsku sídlí. Ze strany očíslování a kresba vhledu bačkůrek s udáním barvy. V našem případě je to zlatá tedy gold. První dojem je velmi pozitivní, to se nemění ani po otevření krabice. Bačkůrky jsou pečlivě zabalené v tenkém recyklovaném papíře, který je potištěný jménem firmy bisgaard. Při odkrytí papíru na mne září zlaté bačkůrky. Balení je tedy super. Upozorňuji, v krabici není žádný plast, který je pro přírodu víceméně nerozkladatený. Papír doplňuje malý papírový štítek, který je určen proti plísni. Papírem je vyplněna i každá bačkůrka, aby zůstala kůže vyplá. Je jasně vidět, jak se firma staví k životnímu prostředí a jak jednoduchostí poukazuje na detail.


Vzhled

Střih bačkůrek se mi ohromně líbí, je kotníčkový, nadčasový a je ozdoben výšivkami v podobě budapešťského stylu. Nevíte, co je to budapešťský styl? Zde malá exkurze přímo k výrobci. Zlatá barva podtrhuje luxusní charakter. Větší kožená přezka na suchý zip je jednoduchá, ale zároveň dodává elegantní vzhled. Víc si snad ani nelze pro dívčí bačkůrky přát. Existují i podobné chlapecké v jiných barvách, samozřejmě.


Materiál

Tyto bačkůrky jsou celé vyrobeny z velmi měkké a kvalitní kůže. U nás byste se setkaly nejspíše s pojmem useň, což je zpracovaná kůže. Já zůstanu u kůže, protože useň mi spíš připomíná měkkýše zvaného ušeň, a je snad jasné, že bačkůrky nebudou ze syrové kůže, ale ze zpracované. Jediné, co není kožené jsou dva díly pryže, které vyztužují podrážku a zajišťují bezpečnostní protiskluzový charakter. Materiál (svrchní i vnitřní) použitý pro tyto bačkůrky je zobrazen na malé průsvitné samolepce. Kůže má v obuvnictví svůj symbol, stejně tak synteticky vyrobený materiál (viz foto).


Vlastnosti

Protože bačkůrky jsou celokožené, kromě zmíněné protiskluzové pryže na podrážce, jedná se o vysoce pohodlné bačkůrky, které zajistí příjemné klima pro dětské nožičky. Kůže se lehce přizpůsobí dětským chodidlům. Velmi dobře zpevněný opatek přesto postkytuje dostatečnou oporu pro chodidla. Celokožená podrážka je vyztužená, přesto extrémně ohebná a měkká, doplněná o celokoženou stélku uvnitř botičky a o zmíněné protiskluzové pryže. Tyto bačkůrky se tak svým charakterem blíží barefoot stylu, ale disponují pevným kotníčkovým opatkem a tak fixují chodidlo. Špička je kulatá a poskytuje dostatek prostoru pro paleček a prstíky. Bačkůrky drží nožičku v teple a poskytují dostatečnou izolaci od podlahy.


Stélka

Jak už jsem psala v mém příspěvku Bačkůrky, které Vás budou bavit, je možné, že se setkáte s bačkůrkami, u kterých je stélka vyjímatelná anebo je pevně přilepena. Tyto bisgaard bačkůrky jsou druhý typ, takže zde neexistuje možnost změřit/porovnat délku chodidla s délkou stélky. Ale jak jsem Vás také naučila ve zmíněné minulém příspěvku, pokud nemáte k ruce měřidlo Plus12, můžete si vytvořit papírovou stélku, která odpovídá nalepené stélce v bačkůrkách a vše pečlivě poměřit (viz obrázky, velikost 23 by měla mít polde tabulek 14,8 cm dlouhou stélku a podle mé papírové stélky to tak opravdu je). Protože se jedná o měkkou a kvalitní kůži, uvnitř bačkůrek nejsou žádné tvrdé výstupky. Sešití kožených částí je precizní a začištěné.


Cena

Tyto bačkůrky stojí v originále 45 Euro, sama jsem je ale sehnala v e-shopu za necelých 24 Euro, tzn. v přepočtu za ca. 600 Kč. Cenově se tedy rovnají celokoženým "capáčkům" od slovenské firmy Rak. Nicméně tyto bisgaard bačkůrky jsou vhodné i pro vyšší nárt.


Negativa

Pro nejmenší děti volte nadměrek max. 1 cm. U většího nadměrku budou bačkůrky volné a padat z nohy, protože díky jedinému suchému zipu pak nelze dokonale regulovat upevnění bačkůrek na chodidlo. Pokud ale pořídíte správnou velikost, bačkůrky budou sedět jako ulité. Podešev z jemné kůže, mimo pryžové výztuhy, se bude hůře čistit. Počítejte, že kůže na podešvi bude časem "lesklejší", pokud necháte své dítě často chodit po rozlitých nápojích nebo v koupelně po mokré podlaze. Protože se jedná o měkkou kůži, můžete počítat i s tím, že barva kůže bude časem jevit určité známky nepatrných oděrků barvy, zejména kolem špičky. Tu děti rády tahají při hraní za sebou. Náchylnější jsou světlejší barvy než tmavší. Ale tomu se u kožených bot nevyhnete.


Kam se bačkůrky hodí

Protože se jedná o bačkůrky ve stylu pre-walker (viz můj příspěvek o prvních botičkách), jsou tedy vhodné jako první bačkůrky. Doporučuji na měkčí povrchy nebo mix povrchů, kde převládá koberec. Na pouze tvrdé povrchy mají příliš tenkou podrážku. Pokud dítě ovšem nechce nosit klasické bačkůrky s pevnější podrážkou, rozhodně jsou lepší variantou, která poskytuje fixaci chodidla, než pouze protiskluzová ponožka.


Obdobné varianty u jiných výrobců

Podobný celokožený styl můžete koupit u chorvatského výrobce Froddo (k dostání také zde), nebo rakouské firmy Living Kitzbühel.


Závěr

Tyto bačkůrky si ode mne vysloužily plných pět hvězdiček *****.  Nejen díky své kvalitě, designu, ale předně protože se dětským chodidlům přizpůsobí a poskytují pro ně dostatečnou oporu nebo tepelnou izolaci od podlahy. Přemýšlela jsem zda nestrhnout jednu hvězdičku za to, že  tyto bačkůrky nemají vyndavací stélku, ale myslím, že přilepení stélky má svůj důvod, je totiž tenká kožená a asi by jinak v botičce klouzala. Bačkůrky mají barefoot charakter, což je pro plno maminek sympatické. Jediné co nedoporučuji, je zvolit tyto bačkůrky na vysloveně a pouze tvrdé podlahy (pro takový případ bych u těchto bačkůrek ocenila odpruženější podpatek).


Kde tyto bačkůrky koupit

Tyto bačkůrky asi v našich kamenných obchodech neseženete, alespoň jsem na ně nikde ani na internetu nenarazila. Sama jsem je koupila přes internetový obchod Amazon.de. Pokud o ně máte zájem, zde je link. Máte na výběr z modré, zlaté nebo pink/nude barvy. Bez budapešťského stylu Vás může také zajímat podobný typ bačkůrek s barevnými variantami od té samé firmy, který lze objednat zde.