Můj nový zázrak od Garnier | INSPIRACE/RECENZE

18.01.2018

S miminkem si přes noc žádná maminka moc neodpočine. Ani u nás to není jiné. I když Ella už není miminko, také pořadně nespí a přes noc se často budí. O zdravém a nerušeném spánku si mohu opravdu nechat jen zdát. Každé ráno mám pocit, že jsem prohýřila noc a při pohledu do zrcadla se nezřídka děsím své unavenosti a neochotně sleduji přibývající vrásky.

Nicméně k Vánocům jsem dostala jakýsi krém, který se mnou opravdu začíná dělat zázraky. Dodá mi po ránu lepší pocit než nadopování se silnou kávou. Krém se jmenuje Miracle Skin Perfector BB (Beauty Balzám) od firmy Garnier Skin Naturals. A ač už jsem jeden BB krém zkoušela (konkrétně od firmy Balea z dm drogérie), tento nový Garnier BB Perfector ho, alespoň z mého pohledu, strčí několikrát do kapsy. Překvapil mne tak, že jsem od něho šla hledat krabičku, cože to je vlastně zač.

Používám ho skoro dva týdny a už za tak krátkou dobu mohu říct, že má pleť je ráno po natření hezčí, zdravější, ale i vypnutější a jakoby rozzářená. Nic jiného kromě mého oblíbeného večerního krému nepoužívám, takže účinky rozhodně přičítám ranímu používání tohoto malého zázraku. Mám dojem, že póry nejsou tak vidět, že je pleť spokojená a nevysušená. A rozhodně nemá tendenci tak červenat, jako když tento krém neaplikuji. Kdo má sensitivní pleť se sklony k maštění ví, o čem mluvím. Navíc stačí velmi malé množství, ani ne velikost malého hrášku. Rozetřít se dá velmi snadno.

Jen musíte dodržet jedno pravidlo, a to si večer pleť dokonale vyčistit a zbavit šupinek, zbytků odumřelých buněk, jinak budete ráno po natření BB krémem šupinatá jako ještěrka. A to Vám na sebevědomí poránu rozhodně nepřidá.

Pokud tohle pravidlo dodržíte, stačí ráno obličej omýt vodou a natřít Garnier BB zázrakem a jste hotová jít mezi lidi. Pleť je hydratovaná, sjednocená a navíc chráněná proti vnějším vlivům, protože krém obsahuje i ochranný UV faktor. Pokud je to nutné, sama už jen pleť dolazuji korekturní tyčinkou, a to místa, která prozrazují, že jsem zase měla chuť na ty kyselé okurky a jim podobné.

Závěrem mohu říct, že tento Garnier BB krém je multifunkční rychlovka, která spojuje nutné faktory pro spokojenou pleť bez pocitu nánosů make-upu. Krém samozřejmě můžete používat jen tak, anebo jako podkladový krém a doladit se dalšími zkrášlovátky podle potřeby.

Po otevření by měl vydržet 12 měsíců. Neobsahuje parabeny, ale je na silikonové bázi. Určen pro věkové kategorie do 45 let. K padesátce je už třeba přidat i ten anti-aging efekt, který Garnier mimochodem také vyrábí.

Tento Garnier BB krém je multifunkční rychlovka, která spojuje nutné faktory pro spokojenou pleť bez pocitu nánosů make-upu.


Co tento BB (beauty balzám) krém vlastně dělá (podle výrobce):


  • hydratuje 24 hodin
  • rozzáří pleť díky minerálním pigmentům, které sjednocují tón pleti
  • kryje nedokonalosti
  • má ochranný faktor 15, který chrání před nepříznivými vlivy počasí
  • má antioxitační účinky díky obsahu vitamínu C
  • díky tomu všemu dodá bleskově bezchybný vzhled

Tento BB krém si můžete zvolit v různých tónech a pro různé typy pleti. Jen chci ale dodat, že ke konci dne se i s tímto BB zázrakem budete trochu lesknout. Zvlášť pokud máte tendenci k maštění pleti. Podle hodnocení na webových stránkách Garnier má tento BB krém jak v USA, tak i ve Francii 4 hvězdičky z 5 (počet hodnocení kolem 140 USA a 90 Francie). Takže produkt, který rozhodně stojí za to zkusit.


Neobsahuje škodlivé látky?

Jak se říká, s ničím se nic nemá přehánět. Jen chci poukázat, že tento zázrak od firmy Garnier není bezchybný, stejně jako plno dalších kosmetických produktů dnešní doby. Takže se neděste, že obsahuje složky, které jsou v současnosti považovány za pochybné nebo dokonce škodlivé. Pochybné, znamená, že mohou (ale nemusí) mít vliv například na poškození bariéry pokožky nebo buněčných stěn (na obrázku vyznačeny oranžově). Červeně pak jsou škodlivé složky z různých důvodů.

U cetyl palmitátu jde o vliv na životní prostředí a kácení palmovníků kvůli palmovému oleji, z kterého se vyrábí. Nylon-12 je mikroplast a nikdo v dnešní době vlastně neví, co mikroplasty způsobují (už na nás prý i prší). Hydrogenát polyisobutan je homopolymer isobutanu, složka, která je podezřelá, že by mohla způsobovat rakovinu. Nicméně studie z roku 2008 toto podezření vyvrací, protože na myších, krysách nebo i psech nic takového nepozorovali v porovnání s kontrolní skupinou (zdroj: International Journal of Toxicology). Další potencionelně škodlivou složkou je ethylhexyl methoxicinamát (obsažen ze 4%), tento UV filter najdete i ve většině krémů na opalování (také znám jako octinoxát nebo octyl methoxicinamát), stejně tak je obsažen například v Avene korigujícím make-upu nebo jiných denních krémech, kde je cíl UV ochrany (SPF 15 a více). O negativních účincích této složky se debatuje. I když je v těchto krémech kombinován s liposomy, aby byl nerozpustný ve vodě a nevstřebával se do těla přes pokožku, ze studii z roku 2015 vyplývá, že záleží na množství, které na sebe natřeme a zda se jedná o dospělou osobu nebo dítě. I když jsou nutné další analýzy, z této studie je vidět, že děti do 4 let by se raději s touto složkou neměly natírat kvůli riziku poruchy nebo ovlivněním štítné žlázy. Proto budete-li kupovat krém na opalování pro malé děti, dávejte si na tuto složku pozor. V kosmetickém průmyslu je dnes tendence měnit tento chemický UV filtr za filtry na minerální bázi jako je titanium dioxid (mimochodem také v tomto Garnier BB krému obsažený ze 2%) nebo oxid zinku.

Co tedy říct závěrem. Doporučit nebo ne? Pro těhotné a plně kojící maminky tento produkt pro denní a pravidelné používání raději nedoporučuji. Pro aktivní maminky, které nejsou těhotné a nekojí, je vše v normách a okay. Jinak by se samozřejmě tento produkt podle regulí EU nemohl ani vyrábět, ani prodávat.


Kde BB krém koupit?

Líbí se Vám? Také chcete bleskově bezchybný vzhled? Garnier BB Cream je k dostání například v drogérii dm. Cena je sympatická kolem 200 Kč, v některých e-shopech je i k dostání od 150 Kč.