Jak jsme malovali umyvadlo | INSPIRACE

29.01.2018

Ptáte se, jak někdo může malovat umyvadlo? Tak věřte, že s dětmi je možné všechno!

Nedávno jsem totiž v dm objevila dvě dětská mýdla od firmy SauBär. Nejsou to ledajaká mýdla, jsou barevná a určená k pomalování. Ne samozřejmě umyvadla, jak vyplývá už z nápisu a jak mi názorně v nestřežený moment otestoval Honzík, ale dětských ručiček při mytí.

Máme dvě barvy, červenou a modrou. Jedna pro každé dítě. Modrá patří Honzíkovi a červená Elle. Při mytí rukou se tak neperou a ví, které komu patří. S mytím dětských ručiček po příchodu z venku mám ostatně problém. Doma používáme světlé, tekuté mýdlo a nevím tak, jak dobře si ho Honzík z ručiček smyl. Na to jsou super právě SauBär barevná malovací mýdla, protože jejich zbytky na rukou dětí snadno identifikujete. Honzík si ručičky už myje sám, ale vždy je pak ledabyle v rychlosti omyje a zbytky mýdla jdou do ručníku nebo zůstanou na ručičkách. To se nestane s těmito barevnými mýdlovými variantami.

 

Pokud nevíte, jak zabavit děti ve vaně, nebo jim chcete připravit trochu změnu, tak se tyto mýdla dají použít i právě při koupání. Naše děti na sebe barevnými ručičkami dělají obtisky. Někdy obě barvy dáme dohromady, zamixujeme a máme nové fialové mýdlo. Barva je hodně sytá, dobře drží, ale dá se kupodivu i dobře smýt z dětí i z vany nebo umyvadla. Jen ji nesmíte nechat zaschnout, pak jde dolů o něco hůř. Zapomenuté zbytky mýdla na rukou trochu zabarví ručník, ale doposud se vždy vše vypralo.

Mýdlo samo o sobě neobsahuje nic špatného, je na bázi glycerinu a díky výtažku z měsíčku je šetrné pro jemnou dětskou pokožku, o kterou pečuje, chrání ji a přesto dostatečně a jemně odstraní nečistoty. pH je neutrálí, vše dermatologicky testováno. Není vhodné pro děti pod 3 roky. Jde o to, aby dítě barevné mýdlo nesnědlo. Jako ostatně každé jiné mýdlo. Pro tyto případy je toto mýdlo dodatečně obohaceno o hořkou složku, která dítěti nebude chutnat. Obě tuby ale držím raději mimo dosah dětí a ruce si myjí pouze pod mým dohledem...i z mého vlastního zájmu, abychom opět nemalovali umyvadlo (mimochodem bylo celé namodro) nebo snad dlaždičky a vše kolem.

Pokud by Vás náhodou produkty SauBär zajímaly, tak všechny jsou na rostlinné bázi a šetrné k dětské pokožce. U této firmy najdete širokou paletu od barevných přísad nebo pěny do koupele po voňavé utěrky na dětský zadeček.

Pokud by Vás náhodou produkty SauBär zajímaly, tak všechny jsou na rostlinné bázi a šetrné k dětské pokožce.

Další produkt, který používáme od této firmy, je naše oblíbená, nádherně vonící babanánová pěna. Také k dostání v dm. Stačí jen trochu protřepat, nastříkáte pěnu na ruce a už můžete Vaše myšátka mýt. Pěna je jemná, také na glycerinové bázi, opět jemně čistí a pečuje o dětskou kůži a je s přísadou jojobového oleje. Je pH neutrální a dermatologicky testovaná, vhodná i pro ty nejmenší. Naše jednička ve veselém mytí.

 

A pokud máte větší děti (přes 3 roky ne-li víc), které rozhodně vodu z vany neochutnávají nebo nepijí, tak můžete zkusit třaskavou koupel s dalším produktem od této SauBär firmy. Proč bychom si měli dopřávat jen my dospělí s relaxační koupelí, když děti mohou mít kouzelnou praskací koupel:-). Určitě se při tom všichni zasmějete. Nasypete do vany a už třaskáte. Produkt je opět dermatologicky testován, bez vonných přísad. Jedná se jen o cukr, škrob, laktózu a CO2. Takže super. Zábava může začít.

Mimochodem, víte, že dm už brzy otevře nový e-shop?

 

A jaké máte Vy oblíbená dětská mýdla?