Happy Label | MOTIVACE/INSPIRACE

20.01.2018

Šílíte z toho, že Vám dítě ve školce nebo škole půl věcí poztrácí? A nevíte, jak sofistikovaně označit věci svého dítěte, aby nebyly s podobnými věcmi spolužáků zaměnitelné? Tak tohle elegantně vyřešila maminka Marianna, která založila značku Happy Label.  E-shop link je zde. Že ji neznáte?

Pojďme si nejdříve říci, jak tato značka vznikla. Marianna má dva syna a jakmile se její rodičovská dovolená neúprosně blížila ke konci, uvědomila si, že začít chodit do práce na plný úvazek pro ni nepřichází v úvahu. Chtěla pracovat jen na zkrácený úvazek a zbytek času se věnovat jejím dvoum aktivním synům. Proč aktivním? Tak kluci jsou kluci, co si budeme povídat. Ale hlavně zde figuroval jeden důležitý faktor, který složitost situace Marianně pomohl vyřešit. Její dva synátorové totiž neustále něco ztráceli. A tak zapřemýšlela, zda existuje nějaký sofistikovaný systém, který by před ztrátou drahé věci do školky nebo do školy ochránil. Na trhu u nás nic podobného, kromě samolepek, nebylo a tak vymyslela Happy Label nebo-li veselé štítky/jmenovky, které jsou kvalitní, trvanlivé a hlavně pro děti stoprocentně bezpečné. Stejně tak chtěla, aby byly štítky a jmenovky zajímavé a pro děti zábavné. A to se jí, myslím, opravdu podařilo. Dnes její firma pomáhá maminkám označit dětské oblečení, boty, tužky, penály a podobné.

Co se mi líbí jako mámě je různorodá a široká paleta štítků/jmenovek. Zábavné štítky/jmenovky ocení nejen maminky, které řeší neustálé ztrácení věcí svého dítka, ale i maminky, které mají děti alergické na nějaké potraviny. Ať už pro označení oblečení nebo svačinového boxu. Podobně si můžete nechat vyrobit štítky reflexní, na pochůzky po městě, ale i třeba bezpečností náramky na cestování nebo do hlídacích center. Můžete zvolit i štítky s individuálním obrázkem anebo si štítky popsat, jak chcete Vy. Jsou vhodné i do domácnosti na označení krabic nebo sklenic. Můžete zvolit mezi nalepovacími nebo nažehlovacími.

Marianna navíc slibuje, že štítky jsou pratelné, sušitelné, že je nezničí ani domácí mazlíčci. Můžete je dát bez problémů do myčky, mrazáku nebo mikrovlnky. Štítky jsou vyrobené v ČR a jsou laminátové. Pokud Vás nebudou bavit, bez problémů se prý dají odstranit a nahradit novými. Návod, jak štítky správně nalepit je v popisku u každého vybraného štítku v Happy Label e-shopu, dokonce se můžete mrknout i na video.

Mně se hlavně líbí varianta štítků do bot na stélku, protože můj Honzík do 4 let nedovedl sám rozlišit, která bačkůrka je pravá a která levá. O botách nemluvě. Kolikrát jsem si ho vyzvedávala ze školky s bačkůrkami opačně. V našem připadě mi z toho nebylo do smíchu, protože v botičkách nosí ortopedické vložky, takže si dovedete představit, co se mi asi honilo v takových momentech hlavou. A štítek ve formě obrázku, který je rozpůlený na dva kousky a každá polovina je v jedné botičce, se dá složit jen, pokud dáte botičky správně k sobě. I když my náš obrázek nemáme od Marianny z Happy Label, ale od slovenské firmy Rak,  která k objednaným botičkám přidala nalepovací obrázek jejich psíka Pigiho, musím dodat, že je to opravdu velmi praktický vynález a od té doby má Honzík bačkůrky vždy vzorně na správném chodidle (narozdíl od jeho některých spolužáků).

Jedna věc je ale třeba zmínit. I když by štítky měly pěkně držet, z mého pohledu bych je volila opravdu až Vaše dítě nebude dávat cokoliv do pusy a bude chápat, že štítek se nežvýká, ani nejí. To se týká zejména štítků na textil nebo věcí, s kterými si dítě hraje.

Štítky/jmenovky používejte, až Vaše dítě bude chápat, že je nemá dávat do pusy nebo žvýkat nebo se snažit sníst.

Pro nejmenší děti se mi osobně hodně líbí štítky/jmenovky, které jsou vyšité a které jednoduše na oblečení nastehujete. Tyto jmenovky jsou k dostání například zde.


Nelze si nevšimnout, že tato značka Happy Label velmi připomíná americkou obdobu Mabel's Labels. Založena  byla třemi maminkami v roce 2003, které se nechtěly smířit s popisováním oblečení a ostatních dětských věcí a které zjistily, že na trhu nic obdobného, co by připomínalo sofistikované označení dětských věcí není a naprosto chybí. Tak daly hlavy dohromady a vytvořily barevné štítky/jmenovky.

Pokud se Vám tyto štítky líbí, Mabel's Labels zasílá i do ČR, ale počítejte s delším doručením při standard zásilce (mimochodem stojí jen 8 dolarů). Tato značka je navíc v USA i po světě velmi populární a byla dokonce několikrát oceněna. Například v roce 2014 dostalo trio maminek cenu za exelenci v podnikání. Není se čemu divit, když tuto značku používájí i slavné maminky jako třeba Victoria Beckham, Gwyneth Paltrow, Heidi Klum nebo Reese Witherspoon. Takže můžete porovnat, která značka je Vám bližší.


A co si odnést jako motivaci z těchto příběhů?

 

Že čas strávený na mateřské/rodičovské dovolené může otevřít další "dveře", třeba směrem k podníkání. Ať už jako popud, že se nechcete vrátit do zaměstnání kvůli dětem a času, který s nimi raději chcete strávit (v případě Marianny), a dáte se do podnikání v něčem, co Vás bude bavit, naplňovat a co bude přínosné. Nebo začnete podnikat díky objevení nedostatku či trhliny na dnešním trhu, kterou odkryjete na základě nutnosti nebo potřeby Vaší ratolesti. Přeji Vám hodně originálních nápadů, které přetavíte v konkrétní a pro Vás ideální plán.

A pokud o podnikání neuvažujete, tak věřím, že Vám tento článek přinesl alespoň inspiraci pro hezké a sofistikované označení dětských věcí.Jaké štítky, jmenovky nebo náramky se líbí Vám?