Ecco First botičky na jaro | RECENZE

16.01.2018

O značce Ecco, její historii a zakladateli už z méno minulého příspěvku Jděte za svým snem víte, tak Vás asi nepřekvapí, že jsem Elle vybrala na jaro kotníčkové botičky právě od této firmy.

Objednala jsem je na internetu, v e-shopu. Jak jinak. Po zkušenosti s mými dětmi raději už do obchodů nechodím. To je jako bych si dobrovolně žádala o výprask. Jdeme tam pouze a opravdu jen pouze, pokud botičky potřebujeme hned.Balení botiček Ecco First

Botičky přišly v šedé krabici, zabalené do tenkého papíru s potiskem Ecco. Krabice u firmy Ecco jsou všechny stejné, ať se jedná o dětskou nebo dospěláckou obuv. Žádný plast kolem, žádné zbytečné barevnosti. Jednoduchost. Postraní štítek s údajem, o které boty se jedná, samozřejmě nechybí.


Vlastnosti

Bota má kotníčkový střih, silnější bílou podrážku s jemným vzorkem, vyztuženou patu a kulatou špičku.

Barva je tmavě fialová, ale barva horního opatku je světle fialová (šeříková) a vnáší tak do vzhledu botiček zajímavý prvek. Podobně tak působí champagne barva s nápisem ecco na jazyku bot. Kombinace kůže a textilu botiček dodává velmi líbitý vzhled.

Ohebnost podrážky je opravdu velmi dobrá. Botičky na mne působí robustnějším dojmem, přesto velmi kvalitně a pohodlně.

Uvnitř je kožená stélka s pěnovým polštářkem kolem paty asi přes půlku chodidla. Stélka se dá snadno vyndavat, není přilepená a je jen lehce tvarovaná. Žádná extrémní podpora klenby. 

Botičky jsou vhodné pro normální šířku chodidla nožiček. A jsou vhodné i pro vyšší nárt se snadným nazouváním díky dvojitému suchému zipu. Skvělá volba jarních botiček pro děti, které už stabilně chodí a pohybují se například ve městech převážně na tvrdém povrchu s občasným dováděním na trávě v parku. Nevolila bych je jako úplně první botičky kvůli jejich robustnosti.

Tip: Skvělá volba jarních botiček pro děti, které už stabilně chodí a pohybují se například ve městech převážně na tvrdém povrchu s občasným dováděním na trávě v parku.


Materiál

Uvnitř botiček jsou na jazyku značky, z čeho jsou botičky vyrobeny. Povrch i vnitřek je z jemné kůže v kobinaci s textilem. Stélka je kožená. Podrážka je ze synteticky vyrobené flexibiní pěny, která zajišťuje dostatečné tlumení dopadu na tvrdý povrch při chůzi. Materiálem tedy botičky slibují, že budou pohodlné a prodyšné.

Standardní Ecco kontrola kvality je viditelná na kulaté nálepce a na zmáčknutém papíře, který je v botičkách při rozbalení a zajišťuje vypnutí boty při skladování výrobku. Botičky jsou vyrobené v Indonézii.


Kde je koupit, velikosti a cena

Botičky jsou k dostání v e-shopu Ecco nebo máte-li možnost v kamenném obchodě. Botičky ve fialové barvě jsou momentálně v Ecco e-shopu nedostupné, ale určitě si vyberete i z jiných barev a krásných design stylů Ecco First (všechny varianty Ecco First mají stejnou podrážku, jen jiný design botiček). Máte-li raději botičky na tkaničky, najdete zde. Případně můžete volit i variantu s membránou GereTex, která je rozhodně praktická do deštivých jarních dnů.

Originální cena je 1699 Kč. Ale jsou slevy, takže mrkněte, zda nebudete mít štěstí pořídit za menší obnos. V Ecco e-shopu je teď dostanete i za 1140 Kč.

Velikosti jsou k dostání od 19 do 26. Věnujte pozornost tabulce velikostí, např. velikost těchto recenzovaných botiček je 24 a odpovídá délce stélky v botičkách 15,7 cm. Nadměrek volte kolem 1,2 cm pro menší děti, pro větší i 1,5 cm. Jak měřit chodidlo a co je to nadměrek jsem psala v tomto příspěvku zde.

Pokud se Vám líbí botičky ve fialové barvě, k dostání jsou ještě na Amazonu zde.


A co na ně říkáte, líbí se Vám?