Angličtina pro děti hrou | INSPIRACE

10.01.2018

Dnes je den jako stvořený pro knižní inspiraci. Pokud toužíte po tom, aby Vaše děti mluvily anglicky nebo získaly alespoň základy, ale nedaří se je zainteresovat, zkuste tuto knihu. U nás se osvědčila a je jednou z velmi oblíbených.

Kniha se jmenuje Flip Flap SAFARI a napsal ji známý spisovatel Axel Scheffler. V Anglii je velmi oblíbená. Proč a v čem je jiná než klasické anglické knihy pro děti? Tak v prvé řadě, sám ilustrátor je velmi oblíbený v Anglii. Narodil se v Hamburku, ale od 29ti let žije v Londýně. Možná, že jste slyšeli o zvířátku/obludce zvané The Gruffalo? Jestli ne, tak nevadí, jistě se k ní někdy vrátím.


A za druhé, FlipFlap umí vytvořit bláznivá zvířata! Nevěříte?

Jaké bláznivé zvířátko potkáš dnes?


Po otevření zjistíte, že je rozdělena na polovinu, horní část se otáčí nezávisle na té dolní, takže ze lva (anglicky lion) můžete vytvořit třeba lvoslona (liant). Vytvořit lze až 120 kombinací. Ještěrka nebo jiné zvířátko se v levém horním rohu dětí navíc ptá, co je to za zvíře? Děti, které už zvířátka znají jistě budou argumentovat, že to není zvíře, že takové neexistuje a je to úplně jinak. A Vy je můžete zapojit do debaty, jak to tedy vlastně je a jak se nazývají v angličtině. Určitě jste také vypozorovali, že v moment, kdy Vás dítě poučuje, kdy mu září očka a ví, jak se věc má, kdy je navíc chváleno, spíná jakousi spirálu radosti z učení. Tak ho trochu pozlobte, ať Vám to vysvětlí a zazáří. Možná, že se děti budou i předhánět. Navíc pro pokročilé angličtináře je připraven popis zvířete a zvětšena jsou slova, které dané zvíře nejlépe vystihují.

Co je na této knize ještě zajímavé, jsou zvuky, která zvířata vydávají. Anglicky jsou některé zvuky úplně jinak a některé u nás ani neexistují. Jak třeba dělá búvol, antilopa nebo plameňák? Tak tohle nás ve školce ani ve škole neučili a ani v češtině nevím, jaký ekvivalent zvolit.

Obdoubnou variantu knihy najdete i pro zvířecí farmu, domácí mazlíčky, oceán nebo džungli. Každý si vybere své oblíbené téma.

K této knize také byla vytvořena iTunes aplikace do iPhonu nebo iPadu. Mne stála 1,09 eur (necelých 30 Kč). A je opravdu bezvadná. Když aplikaci otevřete, můžete zvolit mezi čtením rodilou mluvčí (spisovná britská angličtina) s označením čtených slov nebo si můžete číst sami. To první děti učí správnou výslovnost. Můžete si listovat mezi různými kombinacemi bláznivých zvířat (i těch, co opravdu existují). Při doteku zvíře začne vydávat svůj charakteristický zvuk. Skvělá zábava na jakékoliv dlouhé čekání.

Tip: Na iTunes si stahněte aplikaci pro Flip Flap Safari. Můžete si stahnout na Váš iPhone nebo iPad. Je to skvělá zábava pro Vaše děti na dlouhé čekání, třeba u doktora.

Mimochodem, tato kniha je přeložená i do češtiny, takže můžete porovnat (a pak mi napsat, jakýže zvuk ten búvol, antilopa a plameňák dělá). S malými dětmi se jistě bláznivým zvířátkům zasmějete a naučíte se zvířátka i zvuky česky.


Pokud máte zájem o anglickou verzi, můžete koupit na Amazon.de ZDE. Cena je za 11,30 eur (stav k dnešku) a za zaslání do ČR budete platit 2,49 eur (kolem 65 Kč). Dohromady za necelých 14 eur (necelé 400 Kč). Jak nakupovat na Amazonu.de v češtině najdete zde.

Českou verzi seženete například v Akademia knihkupectví. Cena je kolem 150 Kč plus poštovné 79 Kč anebo poštovné 0 Kč při osobním odběru v Akademia pobočkách (Praha, Brno, Ostrava).


Další anglické varianty (dostupné na Amazon.de přes klik na obrázek):


Máte nějakou Vaši oblíbenou knihu, která je vhodná pro děti a učení

angličtiny formou hry?