About


Milé čtenářky, milí čtenáři,

Vítejte na mém blogu. Jmenuji se Victoria a s mým bezvadným mužem máme dvě nádherné děti, naše sluníčka. Jako rodina spolu zažíváme krásné chvíle, ale bohužel i ty horší, kdy nám není do zpěvu. Navíc, v kombinaci s pocitem izolovanosti během mateřské a rodičovské, a jakési otupělosti každodenním kolotočem kolem dětí, manžela a domácnosti, jsem došla k závěru, že motivace pro maminky není nikdy dost.

Mateřská i rodičovská dovolená je jedním z nejkrásnějších období ženy, přesto je jedním z nejnáročnějších. Jak po psychické stránce (nevyspání, zařizování, řešení úkolů i problémů, strach o děti a jejich budoucnost), tak po té fyzické. Ještě nikdy jsem neměla takovou fyzičku (tahání 13kg každý den), ještě nikdy jsem tak rychle nezaběhla 100m (když se dítě na odrážedle nekontrolovaně řítí k silnici) anebo jsem předtím nikdy nedala půl maratón nebo snad maratón (při obou porodech, však víte). Každý den je tedy shlukem zážitků, které se v důsledku těchto faktorů mohou jevit negativně. Jaká maminka neulehá do postele po celém tom denním kolotoči vyčerpáním? Nicméně, s odstupem času se vše zabarvuje do úsměvného podtónu a jakéhosi mateřského naplnění a sladkého zapomnění. Pro mne stačí, když mne má sluníčka po ránu odmění jejich rozzářeným úsměvem a spokojeností. A právě o tento podtón se budu v mých zážitkových příspěvcích snažit. Na mém blogu najdete historky a krátké příběhy z každodenního života kolem mých dětí a rodiny. Jejich napsáním bych chtěla podpořit maminky, které se do podobných situací dostaly, a zrovna pro ně není nikdo, kdo by jim řekl, že co prožívají, je na mateřské/rodičovské dovolené vlastně úplně normální. A samozřejmě i pro ty maminky, které chtějí na chvilku utéct od mateřských povinností a zasmát se útrapám někoho jiného s pocitem ulehčení, že na tom třeba ještě nejsou zas až tak špatně.

A protože ráda hledám příběhy za životy neobyčejných lidí, chtěla bych Vás motivovat psaním o maminkách (nejen), které jsou svým příběhem inspirativní a svou vůlí, pílí nutí k zamyšlení nad hlubším významem ženství, mateřství a rodičovství a posláním nás žen vůbec. Krom toho Vám přimixuji i pár zajímavostí či témat, která mne oslovila, naladila nebo i "vykolejila".

A aby toho nebylo málo, vedle blogu jsem vytvořila informativní část nazvanou Botičky & co., která je rozdělena na Tips & Tricks a Recenze. Proč? Protože se už nemohu dívat na to v jaké rozbředlosti a rozpolcenosti ohledně zdravého obouvání dětí naše společnost je. První část Tips & Tricks obsahuje pár rad a tipů, jak na první a další dětské botičky nebo dětské oblečení, a je určena nejen pro budoucí nebo novopečené maminky. V Recenzích pak najdete ohodnocené botičky, které se mi dostaly do rukou a zasloužily si, abych Vám o nich napsala. Všechny botičky, o kterých se zmíním, si můžete prohlédnout v katalogu botiček (který se bude aktualizovat s novými příspěvky). Věřím, že tato část Botičky & co. Vám dodá určitou orientaci a ulehčí výběr z té nepřeberné škály výrobků, která nás dnes zahlcuje.

A jelikož jsem úplný začátečník v blogosféře (tyto stránky jsou opravdu mou prvotinou a nikdy předtím jsem blog neměla, takže netuším, co na mne čeká), prosím, mějte pro mne shovívavost pokud dělám nebo budu dělat začátečnické chyby. A máte-li nějakou připomínku nebo radu, nebo snad máte chuť se mnou spolupracovat, určitě mi napište, budu se moc těšit.

Krásné čtení a inspiraci Vám přeje,

Vaše Victoria

Kdo je Victorie?


  • Matka dvou dětí. Dcera Ella (1 rok) a syn Jan (4 roky).

  • Pracovní status: momentálně na rodičovské dovolené s pomalým přechodem do (ne)zaměstnání.
  • Psychika: někdy totálně vystresovaná a na zhroucení, přesto se snažící brát zátěžové situace s humorem.

  • Záliba: dětské botičky a vše, co jsem s mateřstvím prozatimně vzdala.

  • Láska vedle rodiny: hledání inspirace v životních příbězích neobyčejných lidí. 

  • Cíl blogu: motivace maminek ke spokojenosti a radosti z mateřství a rodičovství.Chcete Victorii kontaktovat?